sağlık bilimleri

kstb

ted,london

19-03-2018 19:36 TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, Irak'taki PKK yuvası Sincar'a operasyon sinyali verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni operasyon sinyali

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları;

“Sözlerimin hemen başında bu sabah kaybettiğimiz Hasan Celal Güzel abimize Allah’tan rahmet diliyorum. Devlet siyaset ve millet hayatımıza yaptığı hizmetleri saygıyla hatırlacağımız Hasan Abimiz ilerleyen yaşına rağmen çalışmalarını sürdürdü.

(FETÖ konusu) Bitti mi derseniz ben bittiğine henüz inanmıyorum. Bu virüs adeta kanser gibi. Temizlenmesi gerekiyor. Bu kurum tertemiz olması gerek. Özellikle avukatlık seviyesinden hakim ve savcılığa geçen kardeşlerimin çok daha başarılı olduğunu biliyoruz. bu nedenle uygulamayı sürdürmek gerektiğine inandık.

‘TÜRKİYE FIRAT’IN DOĞUSUNDA KAYBOLAN KUZUNUN HESABINI SORDUKÇA…’

Adalet devletin de toplumun da beşeri unsurların da adeta taşıyıcı unsurudur. Adalet üzerinde çok ciddi titizlik göstermek gerek. Bunun için adalet daima bizim önceliğimiz olmuştur. 2002 yılında iktidara geldiğimizde Türkiye’yi adalet, sağlık, eğitim , güvenlik konuları üzerinde yükselteceğimize söz vermiştik. Hem adli ve idari mahkeme sayılarını hem daire sayılarını artırarak dosyaların daha hızlı sonuçlanmasını sağladık. Hakim ve savcılarımızın dünyayı yakından takip etmelerini sağlıyoruz. Geçmişte hükumet konaklarının giriş katlarında bu işler yapılmaya çalışılırken biz hemen bunu görüp adliye saraylarına dönüştürdük. İnsan hakları reformları ile hem vatandaşlarımıza karşı gönlümüz rahat hem de uluslararası alanda bir sorunla karşılaşmıyoruz. Milletimize verdiğimiz sözü tutmaya kararlıyız. Türkiye Fırat’ın doğusunda kaybolan kuzunun hesabını sordukça sırtımız yere gelmez.”

AVRUPA BİRLİĞİ’NE SİTEM

Sınırlarımıza gelenlere kapılarımızı açtık. 3.5 milyon Suriyeli geldi. kimseyi terör örgütlerinin. zalim yönetimlerin eline bırakmadık. Şimdi 2.3 miyon Euro’yu konuşuyorlar ama biz daha birinciyi alamadık ki, Pazartesi Varna’da bir araya geleceğiz. Paranın üzerine yatacaklar ise kendileri bilir. İşte Varna’da da bütün bunları ortaya koyacağız.

AFRİN OPERASYONU

 

2 bin kilometrelik alan bizim kontrolümüzde. Şimdi Afrin’de de baktık ki bunlar dinlemiyor. O zaman buraya da gireceğiz dedik girdik ve işi bu noktaya getirdik. Bizim dost bildiklerimizden paramızla silah istedik ve bize silah vermediler. Terör örgütüne kamyonlarla silah gönderdiler. Kime karşı kullanacaklardı bunu NATO’da müttefiki olduğu Türkiye’ye. Afrin’de netice oldu. Oradaki el yapımı bomba terörist vs olabilir bunların araması yapılıyor. Bizim derdimiz işgal değil bu teröristllere karşı temizlik harekatını gerçekleştirmek. O terör koridorunu ortadan kaldırmış oldu. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz kuklalarla ve kuklacılarla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sevri sineklerle mücadele ederken bataklığı kurutmayı ihmal etmeyeceğiz.

BİR GECE ANSIZIN SİNCAR'A GİRERİZ

Suriye'deki operasyonun başarısı terör koridorunun önünü kesmeye yönelikti. Ulusal ve uluslararası hukuk gözetilerek bu adımlar atıldı. Dün Afrin şehir merkezini kontrol altına alarak harekatın en önemli aşaması geride kaldı. Ardından Münbiç, Resulayn, Kamışlı şeklinde koridoru ortadan kaldırana kadar süreç devam edecek. Kuzey Irak'taki terör kamplarını da kontrolümüz altına alarak, zira merkezi yönetime söyledik, Sincar, halledecekseniz siz halledin, halledemiyorsanız bir gece ansızın Sincar'a gireriz, oradaki PKK'lıları da temizleriz. Eğer dostsak, kardeşsek bize gerekli kolaylığı sağlayacaksanız.

İŞ ÇOK UZARSA YENİ BİR ZEYTİN DALI DA ORADA OLUR

Bu iş çok daha uzarsa yeni bir Zeytin Dalı da orada olur. Afrin’deki operasyonumuz şu günlerde hedefine ulaşmıştır fakat önemli olan, şimdi ben bir Musul’un son fotoğraflarını izliyorum, Rakka’nın video kayıtlarını izliyorum, Irak’ın güney bölgelerine kadar video kayıtlarını izliyorum, bir de Afrin’de kayıtları izliyorum. Neredeyse binalarda hiç tahribat yok gibi. Ama oralarda ne kadar yatırım yapılacak da oralar ayağa kalkacak. Biz yıkmaya, yakmaya değil, ihya etmeye geliyoruz. Farkımız bu.”
DİĞER TÜRKİYE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu