thy

oray

11-07-2019 14:11 GÜNDEM

Pilli: Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştır

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pill 11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pilli: Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştır
oar iç ddetay

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli 11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pilli mesajında:

“İlk Türkçe gazetemiz olan “Saded ‘in 11 Temmuz 1889’da yayınlanmaya başlamasıyla ,Kıbrıs Türk Medyası da bu tarihi olayın önemin i yaşatmak için her yıl 11 Temmuz’u “ Basın Günü” olarak kutlamaya devam etmektedir.

En zor koşullarda gece gündüz demeden hizmet veren, Kıbrıs Türk Halkı’nın haklı mücadelesini, dünyaya yansıtan, geçmişimizi, tarihimizi, kamuoyuna duyuran Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştır.
Basınımızın gerek sağlık alanındaki gelişmeler , gerekse ülke genelindeki haberleri yansıtırken özgürce ama sorumluluk bilinci ile görev yapması ,kamuyonu tarafsız olarak bilgilendirmesi, hepimizi daha güzel günlere taşıyacak, kurumlarımıza olan güveni arttıracaktır.

Değerli basın mensuplarının çok sesliliğin takipçisi olarak objektif ve doğru gazetecilik ile kamuoyunu bilgilendirmesi, toplum çıkarına yansıyacak haberler ile halkı yönlendirmesi önem taşımaktadır.

İlkeli gazetecilik geleneğini kendine görev edinen tüm basın mensuplarının haklarının iyileştirildiği ve çalışma koşullarının daha çağdaş düzeye ulaştırılması için yasal düzenlemelerin en kısa sürede hayata geçtiği günler temenni eder, gündeme taşıdıkları konularla topluma katkı sağlamakta olan, tüm basın çalışanlarımızın 11 Temmuz Basın Günü’nü en samimi duygularımla kutlar, başarılarının devamını dilerim. ” dedi.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu