thy

laü

11-04-2019 09:00 SPOR

Gürcistan'dan NASA'ya ilginç talep: Mars'ta şarap üretmek için yardım istedi

KKTC Atletizm Federasyonu'nun düzenlediği Çocuk Atletizmi Projesi kapsamında Erenköy'de okulların katılımı ile Atletizm Şenliği düzenlendi.

Gürcistan'dan NASA'ya ilginç talep: Mars'ta şarap üretmek için yardım istedi
oar iç ddetay

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve bir ilk olan Çocuk Atletizmi Projesi’nde bölgelerde organize edilen atletizm şenlikleri başladı.Geçtiğimiz hafta bölgelerde çocuklara projeyi aktaracak eğitimcilerin eğitilmesinin ardından ilk şenlik dün Erenköy’de yapıldı.
 

İlk kez hayata geçirilen proje kapsamında atletizm branşının geliştirilmesi ve küçük yaşlardan itibaren egzersiz yapma alışkanlığının kazandırılması amaçlanıyor. Bu bağlamda Erenköy Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Erenköy İlkokulu, Şht. İlker Karter İlkokulu ve Çayırova İlkokulu katılım gösterdi.

YARIN LEFKOŞA VE GİRNE’DE ŞENLİKLER DÜZENLENECEK

Şenlik havasında düzenlenen seçmeler neticesinde ikinci durak Lefkoşa ve Girne bölgeleri olacak. Yarın Lefkoşa’da Atatürk Stadı’nda, Girne’de Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda Atletizm Çocuk Şenlikleri düzenlenecek.

17 Nisan Çarşamba günü Güzelyurt ve Lefke bölgelerindeki şenliklerin ardından 26 Nisan Cuma günü Lefkoşa’da Atatürk Spor Kompleksi içerisinde 1. Atletizm Çocuk Şenliği gerçekleştirilecek.
DİĞER SPOR HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu