sağlık bilimleri

kstb

ted,london

19-03-2018 19:37 TÜRKİYE

639 milyon liralık dolandırıcılık yaparken kaçan polis yakalandı

İzlenme rekorları kıran La Casa De Papel dizisinin bir benzeri Şırnak'ta yaşandı. Bir polis memuru, Maliye Bakanlığı'nca Beytüşşebap Mal Müdürlüğü'ne gönderilen 639 milyon lirayı, zimmetine geçirmek üzere Beytüşşebap İlçe Emniyet Müdürlüğü adına açılan başka hesaba aktarmak istedi. Dikkatli banka görevlisinin durumdan şüphelenmesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan polis memuru Selahattin D. bugün yakalanıp, gözaltına alındı.

639 milyon liralık dolandırıcılık yaparken kaçan polis yakalandı

Şüphelinin verdiği bilgiler üzerine Beytüşşebap’ta bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Beytüşşebap İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevliyken terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan ve daha sonra iade edilen polis memuru Selahattin D., Maliye Bakanlığı’nca Beytüşşebap Mal Müdürlüğü adına gönderilen 639 milyon lirayı, herhangi bir izin almadan yasalara aykırı olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü adına açılan başka bir hesaba aktardı.

Emniyette mutemet olarak görev yapan Selahattin D., parayı almak için Şırnak merkezdeki banka şubesine gitti. Banka memuru, bu miktardaki paranın 17 bin nüfuslu Beytüşşebap için ödenek olarak ayrılmasından şüphelendi. İşlem hemen durdurularak Beytüşşebap Emniyet Müdürü’ne haber verildi. Selahattin D., bu sırada kaçtı.

7 MİLYONLUK BİR VURGUN DAHA YAPMIŞ

Daha önce 7 milyon liralık vurgun yaptığı belirlenen polis memuru Selahattin D., Şırnak Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalanıp, gözaltına alındı. Selahattin D.’nin verdiği ilk bilgilerle Beytüşşebap’ta bir kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

Maliye ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri ile uzmanlarından oluşan 4 kişilik denetim ekibi, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında inceleme ve araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.
DİĞER TÜRKİYE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu