thy

laü

12-06-2018 10:16 SİYASET

UBP CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NUN NİSAP SORUNU NEDENİYLE TOPLANAMAMASINI ELEŞTİRDİ

OĞUZ: “ÜLKE YÖNETİMİ PAMUK İPLİĞİNE BAĞLI SÜRDÜRÜLEMEZ” UBP HÜKÜMETİN İSTİFASINI İSTEDİ Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Dursun Oğuz, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun nisap sorunu nedeniyle toplanamamasını eleştirdi ve “27 milletvekili ile hükümet kuran dört partinin öngörüsüzlüğü ile ülke yönetimi pamuk ipliğine bağlı sürdürülemez” dedi.

UBP CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NUN NİSAP SORUNU NEDENİYLE TOPLANAMAMASINI ELEŞTİRDİ

Oğuz yazılı açıklamasında, halkın hükümetten icraat beklediğini belirterek, hükümet yetkililerinin koltuklarda oturmak için mazeretler arkasına sığınıp meclisi çalışamaz duruma getirdiğini savundu ve hükümetin istifasını istedi.

Bu durumun haftalardır devam ettiğini ve hükümetin bununla ilgili hiçbir tedbir almadığını ileri süren Oğuz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Siz hükümet edenlerin, hükümet kurarken takınmış olduğunuz tavır dolayısıyla bizlere tek bir kelime söyleme hakkınız yoktur. Ulusal Birlik Partisi, tarihinde kimseye koltuk değneği olmamıştır ve olmayacaktır. Hükümete geldiğiniz günden bu yana yaptıklarınız ortada iken ve zamlardan başka görünen net bir icraatınız yokken daha fazla mazeret üretmeden, halktan özür dileyip bir an önce hükümeti geri iade etmeniz yapılacak en doğru hareket olacaktır. 
Ulusal Birlik Partisi olarak halkın hayalleri ve umutlarıyla daha fazla oynamanıza seyirci kalmayacağımızın, ülkemiz ve halkımızın yüce menfaatleri gereği bundan sonraki süreçte partimizin ağırbaşlı tavırları yerine sert muhalefetiyle karşı karşıya kalacağınızın bilinmesini isteriz”.
Etiketler :
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu