thy

laü

22-11-2017 14:30 KÜLTÜR SANAT

TUFAD Agros’da coşturdu

TUFAD Agros’da coşturdu
oar iç ddetay

Agros Sivil Toplum Kuruluşu olan  Agros Gençlik Merkezi, Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği TUFAD  ile  ” dans birleştiriyor …” başlıklı iki toplumlu bir kültürel etkinlik düzenlendi. Etkinlik geçtiğimiz Pazar günü saat 11.00’de Agros İlköğretim Okulu etkinlik salonunda gerçekleşti.

agros2

Etkinlik günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardıdan başladı. Kültürümüzün birleştirici yönü ile farklı bir platform oluşturularak geleneksel danslarımız halkla buluşturuldu. Ayrıca Kıbrıs ve Kıbrıs Türk üniformaları da sunuldu. Etkinlik sırasında geleneksel danslar  Dance Group RNA, okul öğrencilerinin gösterileri izlendi.  Barış ve Dostluk için her yerde olan TUFAD, geleceğe dönük projeler yapmayı tasarladığı Leymosun’ lu dostlarıyla  Agros’da etkinlik yapma heycanını da herkesle paylaştı. Ayni zamanda bu oluşan örnekle, ” dans birleştiriyor …”  etkinliği hedefine ulaştı… Toplumun adada karşılıklı varoluşuna, kültürün birleşticiliğine ve  barış içerisinde birlikte yaşama vurgu yapılmış oldu.

agros4

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum oyuncuların oluşturduğu platformda barışcıl bir diyalog ve samimi atmosferde geçen etkinlik adeta bir  barış zirvesi gibi gerçekleşti.
DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu