kstb

ted,london

24-08-2020 11:36 DÜNYA

TRUMP'IN BAŞDANIŞMANI KELLYANNE CONWAY AY SONUNDA GÖREVİNİ BIRAKACAK

ABD BAŞKANININ YAKIN EKİBİNDE 2016 YILINDAN BU YANA YER ALAN CONWAY, AİLESİNE DAHA FAZLA VAKİT AYIRABİLMEK İÇİN BU KARARI ALDIĞINI AÇIKLADI

TRUMP'IN BAŞDANIŞMANI KELLYANNE CONWAY AY SONUNDA GÖREVİNİ BIRAKACAK
oar iç ddetay

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway, ailevi sebeplerden dolayı ay sonunda Beyaz Saray'daki görevini bırakacağını açıkladı.
Trump'ın en yakın ekibi içinde 2016'dan bu yana yer alan ve Beyaz Saray'da başdanışman pozisyonunda önemli roller alan Conway, görevi bırakacağını yazılı açıklamayla duyurdu.
Conway, açıklamasında, "Bu tamamen benim seçimim ve benim sesim. Gelecekle ilgili planlarımı yakında açıklayacağım ama şimdilik sevgili çocuklarım için daha az drama, daha fazla annelik zamanı." ifadesini kullandı.
4 çocuğu olan Conway'in açıklamasında çocuklarına güçlü vurgu yapması dikkati çekti.
Başkanlık seçimleri yaklaşırken Trump'ın bugüne kadarki en güçlü savunucularından olan Conway'in ekipten ayrılmasının, ABD Başkanının seçim kampanyasını nasıl etkileyeceği ise Amerikan medyasında merak konusu oldu.
Conway'in bugün başlayacak Cumhuriyetçi Parti Kurultayında konuşma yapması ve burada ayrılığına ilişkin değerlendirmede bulunması bekleniyor.
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu