kstb

ted,london

04-09-2020 11:30 GÜNDEM

TRUMP: KOVİD-19 AŞISI BELKİ EKİM SONUNDAN ÖNCE DAĞITILIR

"(DEMOKRATLARIN BAŞKAN ADAYI) BİDEN SOSYALİST, MARKSİST VE POLİSTEN NEFRET EDEN AŞIRILIKÇILARIN KUKLASI" "MASKE, BİDEN'A BİR TÜR GÜVENLİK DUYGUSU VERİYOR. BEN PSİKİYATRİST OLSAYDIM, BİDEN'IN BÜYÜK SORUNLARI OLDUĞUNU SÖYLERDİM"

TRUMP: KOVİD-19 AŞISI BELKİ EKİM SONUNDAN ÖNCE DAĞITILIR
oar iç ddetay

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 3 aşı adayının son klinik aşamada olduğunu belirten Trump, "Aşı belki ekim sonundan önce dağıtılır. Bunu seçimler yaklaştığı için değil, insanların hayatını kurtarmak istediğimiz için yapacağız." açıklamasında bulundu. 

Trump, Pennsylvania eyaletinde düzenlediği etkinlikte, seçmenlere hitap etti. 

Ülkede son dönemde yapılan anketlerde Demokratların başkan adayı Joe Biden'ın önde çıkmasını eleştiren Trump, "Bu anketler sizi depresyona sürüklemek istiyor. Depresyona girdiniz mi? Hiç depresyonda gibi durmuyorsunuz." ifadesini kullandı. 

Demokrat rakibi Biden'a sert eleştiriler yönlendiren Trump, "Biden sosyalist, Marksist ve polisten nefret eden aşırılıkçıların kuklası." dedi. 

Biden'ın sürekli maske takmasını da eleştiren Trump, "Maske, Biden'a bir tür güvenlik duygusu veriyor. Ben psikiyatrist olsaydım, Biden'ın büyük sorunları olduğunu söylerdim." diye konuştu. 

ABD'de son dönemde şiddet eylemlerine dönüşen protestolar hakkında da yorum yapan ve protestocuları "iç teröristler" olarak nitelendiren Trump, "Biden iç teröristlere taviz vermek istiyor, bense onları yargılamak istiyorum." diye konuştu. 

"ARTIK BİR YERDE RUSYA DENİLDİĞİ AN TELEVİZYONU KAPATIYORUM"

Demokratların sürekli kendisi ile Rusya'yı bağdaştırmasına da tepki gösteren Trump, "Bu manyaklar, her zaman Rusya hakkında konuşuyor, hiç Çin hakkında konuşmuyor. Artık bir yerde Rusya denildiği an televizyonu kapatıyorum." ifadesini kullandı. 

Biden'ın siyasi yaşamı boyunca El Kaide terör örgütü elebaşı Usame Bin Ladin ve İran Devrim Muhafızları bünyesindeki eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesine karşı çıktığını belirten Trump, Biden'ın DEAŞ'ın ortaya çıkışını da izlediğini söyledi. 

Trump, ülkede büyük kitlelerin posta yoluyla oy kullanmasının seçim sonuçlarının açıklanmasını geciktireceğini ve şaibeye yol açacağını savunarak "Ben 3 Kasım gecesi seçim sonuçlarını görmek istiyorum." ifadesini kullandı. 

Kovid-19'a karşı aşı geliştirilmesi konusunda ilerleme kaydedildiğini ve 3 aşı adayının son klinik aşamada olduğunu belirten Trump, "Aşı belki ekim sonundan önce dağıtılır Bunu seçimler yaklaştığı için değil, insanların hayatını kurtarmak istediğimiz için yapacağız." dedi.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu