kstb

ted,london

13-08-2020 14:59 SİYASET

TDP GENEL BAŞKANI ÖZYİĞİT: “MECLİS, ÖZGÜRGÜN’ÜN İSTİFASINI EN ERKEN ZAMANDA ONAYLAMALI”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, istifa dilekçesini Meclis’e ileten UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün istifasının, gerekli prosedürler tamamlanarak uygun olan en erken zamanda Meclis Genel Kurulu’na gelerek onaylanması gerektiğini kaydetti. Özyiğit, “Meclis Sayın Özgürgün’ün istifasını onaylayarak bir ayıbı ortadan kaldırmalıdır” dedi.

TDP GENEL BAŞKANI ÖZYİĞİT: “MECLİS, ÖZGÜRGÜN’ÜN İSTİFASINI EN ERKEN ZAMANDA ONAYLAMALI”
oar iç ddetay

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit yazılı açıklamasında, 2018 yılında milletvekili seçilen Özgürgün’ün seçimler öncesinde gündeme gelen banka hesaplarındaki giriş çıkışlarla ilgili Savcılık tarafından yapılan incelemeler sonucunda bazı bulgulara ulaşıldığını, bu doğrultuda da Özgürgün’ün dokunulmazlığının Meclis’te yapılan oylama sonucu kaldırıldığını anımsattı.

Özyiğit, bu kararla birlikte Özgürgün’ün Meclise gelmediğini, ancak milletvekilliği maaşını almaya devam ettiğini kaydetti.

Banka hesaplarında yüklü miktarda para tespit edilen Hüseyin Özgürgün’ün, bu miktarların nereden geldiğini açıklayamadığını, Başsavcılığın da yaptığı araştırma sonucunda bazı belgeler sunduğunu anlatan Özyiğit, “Dokunulmazlığının kaldırılması üzerine aylardır Meclis’e gelmeden maaş alan Özgürgün istifa dilekçesini Meclis’e gönderdi. Ancak UBP Genel Başkanı, Başbakan Tatar bu istifayı kabul etmeyeceklerini açıkladı. Şu çok iyi bilinmelidir ki, bu istifanın reddedilmesi tüm yaşananlara ve meclise gelmeden maaş çekilmesi yanlışlığına ortak olmak anlamına gelecektir” dedi. 
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu