thy

oray

13-06-2019 09:13 TEKNOLOJİ

Samsung’un yeni telefon patenti ortaya çıktı

Samsung, Galaxy Fold’da çıkan dayanıklılık sorunlarını umursamadan yeni fikirlerini patentlemeye devam ediyor. Yeni çıkan rapor ile Samsung rulo ekranlı telefon patenti tüm detaylarıyla görüntülendi!

Samsung’un yeni telefon patenti ortaya çıktı
oar iç ddetay

 

Samsung bu aralar Galaxy Note 10 hakkında çıkan sızıntılar ile birlikte fazlasıyla gündemde. Bununla beraber, Note 10’un yanı sıra Galaxy Fold’un çıkış tarihi de kullanıcılar tarafından oldukça merak konusu.

Ancak bu sorunlar Samsung’un yenilikçi telefon tasarımları hayal etmesini engellemedi ve Samsung’un yeni rulo ekranlı telefon patenti sızdırıldı. Sızdırılan bu patent ilk bakışta oldukça geleneksel bir kızaklı telefon tasarımı gibi gözüküyor. Ancak aslında cihaz iç tarafında rulo gibi uzayabilir bir ekran paneli barındırıyor.

Samsung kızaklı telefon patenti görüntülendi! - ShiftDelete.Net

Cihazın en boy oranı söz konusu olduğunda alışılagelmişin dışına çıkacak bir ekran ortaya çıkarıyor. Patentteki telefon, BlackBerry’nin kızaklı telefon tasarımlarına da oldukça benziyor. Fakat mekanik bir klavye yerine dokunmatik ve esnek bir ekran paneli sunuyor.

Samsung rulo ekranlı telefon patenti görüntülendi! - ShiftDelete.Net

Bu patent ne kadar dikkat çekici olursa olsun Galaxy Fold gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali de oldukça yüksek görünüyor. Şirketin bu telefonu yakın zamanda kullanıcılara sunup sunmayacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

 
 DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu