kstb

ted,london

23-01-2021 15:06 GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI PİLLİ: “SALI GÜNÜ PFIZER BIONTECH İÇİN YENİ AŞILAMALAR BAŞLAYACAK”

BUGÜN PANDEMİ HASTANESİ, GÜZELYURT SAĞLIK MERKEZİ VE CENGİZ TOPEL HASTANESİ'NDE SİNOVAC AŞILANMASINA DEVAM EDİYOR İLERİ YAŞTAKİLERİN EVLERİNDE AŞILANMASI YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIK BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE RANDEVU USULÜ YAPILACAK

SAĞLIK BAKANI PİLLİ: “SALI GÜNÜ PFIZER BIONTECH İÇİN YENİ AŞILAMALAR BAŞLAYACAK”

 Sağlık Bakanı Ali Pilli, pazartesi Avrupa Birliği’nden 1170 doz Pfizer Biontech aşısının daha geleceğini ve Salı gününden itibaren yeni aşılamaların başlayacağını açıkladı.

Bugün Pandemi Hastanesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Cengiz Topel Hastanesi'nde Sinovac aşılanmasına devam edildiğini bildiren Pilli, yarın bu merkezlere ek olarak Girne Akçiçek Hastanesi'nde de Sinovac aşılama uygulaması yapılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, aşılarla ilgili yazılı açıklamasında, Avrupa Birliği tarafından gönderilen ve 65 yaş üzeri kişilere yapılan 1080 doz Pfizer Biontech aşısının yapımının dün tamamlandığını açıkladı.

Bakan Pilli, 1170 doz Pfizer Biontech aşısının daha Pazartesi günü Avrupa Birliği’nden teslim alınacağını ve salı gününden itibaren Pfizer Biontech için yeni aşılama başlayacağını bildirdi.

Bugün Pandemi Hastanesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Cengiz Topel Hastanesi'nde Sinovac aşılanmasına devam edildiğini kaydeden Bakan Pilli, yarın bu merkezlere ek olarak Girne Akçiçek Hastanesi'nde de Sinovac aşılama uygulaması yapılacağını açıkladı.

Pilli, ayrıca evde aşı yaptırmak isteyen ve merkezlere başvuramayacak olan ileri yaştaki kişiler için kayıtlar alındığını ve hafta içinde Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimlere müracaat yapmalarının yeterli olacağını da belirterek aşılar yerel yönetimler ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde randevu usulü yapılacağını duyurdu.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu