kstb

ted,london

30-07-2019 12:18 TEKNOLOJİ

PlayStation 5 ön satışta fiyatıyla görüntülendi

15 Kasım 2013 tarihli PlayStation 4‘ün hayatımıza girmesinden bu yana oldukça uzun bir zaman geçti.

PlayStation 5 ön satışta fiyatıyla görüntülendi
oar iç ddetay

15 Kasım 2013 tarihli PlayStation 4‘ün hayatımıza girmesinden bu yana oldukça uzun bir zaman geçti. Sony’nin yakın zamanda yeni PlayStation modelini sunacağı tahmin edilse de cihaz hakkında çok fazla bir detay ortaya çıkmamıştı. Bugün ise MediaMarkt‘ın resmi İsviçre web sitesinde PlayStation 5 ön sipariş sayfası kazara paylaşıldı.

PlayStation 5 ön sipariş ilanı ile ortaya çıktı

Sony‘nin üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda kullanıcılara sunması beklenen yeni PlayStation modeli hakkında çok fazla detay bulunmuyordu. Fakat bugün oldukça önemli bir sızıntı yeni PlayStation modelini bekleyenleri hem sevindirdi hem de üzdü.

MediaMarkt’ın İsviçre web sitesinde yeni PlayStation 5 görüntülendi. Bekleyenleri heyecanlandıran sayfa yeni PlayStation’ın fiyatı ile de bir o kadar korkuttu. Kazara paylaşılan satış sayfasında PlayStation 5, 9999 İsveç Kronu fiyat etiketine sahipti. Dolara çevirdiğimiz zaman yaklaşık 1050 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkacak diyebiliriz. 

PlayStation 4 Pro‘nun bile yeni konsolun yarı fiyatı kadar olduğunu varsayarsak yeni cihaz oldukça pahalı gelecek gibi duruyor. Cihazın süper hızlı SSD depolamave özel AMD Zen 2 işlemci ve yine AMD ekran kartı ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Daha önce çıkan benchmark skoruna göre de yeni PlayStation NvidiaGeForce RTX 2070‘li bilgisayar performansı ile neredeyse eşit olması bekleniyor. Cihazın yine de fiyat etiketinin oldukça pahalı olmasından dolayı ilanın altına gelen yorumların ardından şirket, PS5 ile ilgili mevcut bilgilerin geçici olduğunu ve fiyat dahil olmak üzere piyasaya sürülmeden önce değiştirileceğini bildirdi.
Etiketler : PlayStation 5
DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu