thy

laü

05-12-2018 17:31 GÜNDEM

Okullar yarın tatil!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, okulların yarın tatil edildiğini açıkladı.

Okullar yarın tatil!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki okulların yarın tatil edildiğini açıkladı.

Özyiğit, Meteoroloji’den alınan bilgide, yarından itibaren yağışların şiddetini artıracağının öğrenildiğini ve herhangi bir risk almamak için okulları yarın tam gün tatil ilan ettiklerini duyurdu. Özyiğit, açıklamasında ertesi günün ise duruma göre konuşulup kararlaştırılacağını bildirdi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak Meteoroloji Dairesi ile yapılan görüşmeler doğrultusunda ülkemizi etkisi altına alan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların süreceği ve yarından itibaren şiddetini artırarak devam edeceği bilgisine ulaşılmıştır.

Birçok bölgede toprağın suya doymuş olduğu ve derelerin akışta olduğu gerçeğinden yola çıkarak yaşanabilecek tüm olumsuzluklara (sel, su baskını, dolu yağışı, yıldırım, yağış anında fırtına) karşı tüm okulların yarın (6 Aralık Perşembe Günü) tam gün tatil olmasına karar verilmiştir. 7 Aralık Cuma Günü için ise gelişmelere bağlı olarak gereken duyuru yapılacaktır.
Etiketler :
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu