kstb

ted,london

27-01-2022 14:26 GÜNDEM

Mustafa Yalınkaya: “Biz BES olarak örgütlü belediyelerimizi gözümüz gibi koruyacağız"

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, seçimlerin ardından sıradaki Belediye seçimleri içim popülist yaklaşımları kabul etmeyeceklerini ifade etti.

Mustafa Yalınkaya: “Biz BES olarak örgütlü belediyelerimizi gözümüz gibi koruyacağız

Mustafa Yalınkaya, seçim sonrası bazı endişeleri olduğunu dile getirdi.

Mustafa Yalınkaya, “Biz BES olarak örgütlü belediyelerimizi gözümüz gibi koruyacağız. Bir o kadar da sorumluluğumuz artmış durumda. Biz Haziran seçimlerine giderken belediyelerin partilerin çiftliği olmadığını vurguluyoruz. Bu tavrı koyuyoruz” dedi. 

Mustafa Yalınkaya şöyle dedi; “Belediyelerde istihdam politikalarına durmayışımız noktasında sendikalarında bizlerin de suçları var geçmişte... Ben bunu üstüme almıyorum, biz tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte bize bağlı belediyelerde, enkazın devamına hep karşı durduk… Bundan sonrası için çıkarmakla da yükümlüyüz. Bıçak kemiğe dayanmadı, kesti…”.

“En sağından en soluna belediyeleri biz bu hale getirmedik” diyen Yalınkaya Genç tv’de Muazzez Gazihan’a konuştu; 

“Bazı siyasi partilerde 23’ünden itibaren bazı şımarıklıklar başladı. Bunu da görüyoruz, endişeliyiz. Yapılan paylaşımları da gördükçe üyelerimiz endişeli... Biz BES olarak örgütlü belediyelerimizi gözümüz gibi koruyacağız. Bir o kadar da sorumluluğumuz artmış durumda. Biz Haziran seçimlerine giderken belediyelerin partilerin çiftliği olmadığını vurguluyoruz. Bu tavrı koyuyoruz… Haziran seçimlerine giderken popülist yaklaşımlar, seçimden sonra daha da popülist yaklaşımları kabul edemeyiz…”

 
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu