thy

oray

11-07-2019 16:14 GÜNDEM

Larnaka'daki Türk plakalı otobüse saldırı olayında Rum polisi devrede

Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromu, Larnaka'da geçtiğimiz hafta KKTC plakalı bir otobüse yapılan saldırı olayıyla ilgili olarak Rum polisine araştırma talimatı verildiğini söyledi.

Larnaka'daki Türk plakalı otobüse saldırı olayında Rum polisi devrede
oar iç ddetay

Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromos Prodromu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar aracılığıyla ilettiği Larnaka Havaalanı’nda KKTC plakalı bir otobüse saldırı olayıyla ilgili Rum polisine konuyu araştırma talimatı verildiğini açıkladı.

BRT'de yer alan habere göre Prodromu, olay sonrası polise şikayet yapılmadığını, bu nedenle Rum polisinin olayla ilgili bilgi sahibi olamadığını iddia etti.

NE YAŞANMIŞTI?

Olay, 5 Temmuz Cuma günü saat 18.15 sıralarında meydana geldi. KKTC’den bir otobüs, Bafra bölgesindeki otellerde konaklayacak olan 25 kişilik turist grubunu almak için Larnaka havalimanına gitti. İddiaya göre, havalimanına giren otobüsün Türk plakalı olduğunu gören diğer otobüs şoförleri, havalimanında çalışanlar ve görevli polis memurları gerginlik çıkardı. Görevli ve şoförlerden oluşan bir grup başta turistlerin otobüse binmesine engel olmaya çalıştı. Bir süre sonra turistleri alan otobüs şoförü alandan çıkmaya çalışırken, diğer şoförler tarafından otobüslerle arkadan ve önden yolu kesildi. Bölgedeki bir grup Rum polisinin müdahalesiyle alandan çıkartılan otobüs, Bafra’ya gitmek üzere yola çıkarıldı.

Bir süre sonra diğer otobüs şoförleri araçlarıyla arkasından geldi. Otobüsü iki yanından sıkıştıran araçlar dikiz aynalarını kırdı. Sıkıştırmaların yol boyunca devam ettiği, otobüsü yoldan çıkarıp kaza yapmasına neden olmaya çalışıldığı öne sürüldü. Otobüsle en yakın sınır kapısından KKTC'ye giriş yapıldı.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu