thy

ted,london

23-08-2019 13:45 TÜRKİYE

Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Kalkmış bana bayrak edebiyatı yapıyor, Kıbrıs diyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz açıklamaları yüzünden kendisini eleştiren Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Kalkmış bana bayrak edebiyatı yapıyor, Kıbrıs diyor" ifadeleri ile yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Kalkmış bana bayrak edebiyatı yapıyor, Kıbrıs diyor
oar iç ddetay

Bandırma'da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini Doğu Akdeniz açıklamaları yüzünden eleştiren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Kalkmış bana bayrak edebiyatı yapıyor, Kıbrıs diyor" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Vay efendim sen bayrağı bilmiyor musun. Sen meraklanma ben bayrağı senden çok daha iyi bilirim." diye konuştu.

"Hele hele Gazi Mustafa Kemal'in partisinin başında olan bir kişiye bayrak edebiyatı yapamazsın" diyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Kalkmış bana bayrak edebiyatı yapıyor, Kıbrıs diyor" sözleriyle eleştirdi.

"SEN KİM MİLLİYETÇİLİK KİM?"

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Orada Türk bayrağı dalgalanıyorsa rahmetli Ecevit sayesindedir.

Sen kim milliyetçilik kim? Vatan, bayrak sevmek başka bir şeydir.

Bu bayrak edebiyatı yapan zat çuval olayında ABD'ye bir nota verdi mi? Siz müzik notasından mı bahsediyorsunuz dedi. Vatan sevgisi bir kişinin tekelinde değildir."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı konuşmada Doğu Akdeniz açıklamaları üzerinden eleştirdiği Kılıçdaroğlu'na "Orada bulunan Silahlı Kuvvetlerimize ait fırkateynlerimizden tutunuz, oradaki 2 sondaj gemimiz, devasa ay yıldızlarla süslü olan sondaj gemilerimiz, sismik araştırma gemilerimizi tanımasını istiyorum.

Demek ki Türk bayrağını bu da tanımıyor. Ama sana da bunu tanıtacağız. İstesen de istemesen de tanıtacağız.

Biz orada bu çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz" sözleriyle yüklenmişti.
Etiketler :
DİĞER TÜRKİYE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu