kstb

ted,london

08-04-2021 12:10 KÜLTÜR SANAT

KAMUDA ÖRGÜTLÜ 6 SENDİKA HP ÖDENEĞİNİN DURDURULMASI KARARINI PROTESTO İÇİN GENEL GREV YAPIYOR

SENDİKALAR GREVDE KAMUDA ÖRGÜTLÜ 6 SENDİKA HP ÖDENEĞİNİN DURDURULMASI KARARINI PROTESTO İÇİN GENEL GREV YAPIYOR

KAMUDA ÖRGÜTLÜ 6 SENDİKA HP ÖDENEĞİNİN DURDURULMASI KARARINI PROTESTO İÇİN GENEL GREV YAPIYOR

 Kamuda örgütlü 6 sendika, hayat pahalılığı ödeneğinin geri ödenmemek üzere durdurulmasını protesto için genel grev yapıyor.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen), Hemşire ve Ebeler Sendikası ve Gelir ve Vergi Dairesi Çalışanları Sendikası’nın (Vergi Sen) üyeleri gerçekleştirilecek kortejlerle meclis önüne yürüyecek.

HAK-SEN DE TAM GÜN GREVE GİDECEK

Eşit Hak ve Adalet Sendikası da (HAKSEN), hükümetin aldığı “hayat pahalılığı ödeneğinin 4 ay süreyle dondurulması” kararına karşı örgütlü olduğu iş yerlerinde tam gün grev kararı aldı. Sendika, 08.00-17.30 saatleri arasında örgütlü olduğu iş yerlerinde tam gün grev gerçekleştirecek.

KTAMS VE KAMUSEN’İN GAZİMAĞUSA HASTANESİ LABORATUVARI’NDAKİ SÜRESİZ GREVİ DE DEVAM EDİYOR

Öte yandan Gazimağusa Hastanesi’nde tam gün uyarı grevi yapan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası’nın (KAMUSEN) grevi, sadece Laboratuvar bölümünde sürüyor. Sendikalar, laboratuvarda ihtiyaç duyulan personel istihdam edilene kadar grevin devam edeceğini açıklamıştı.
DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu