kstb

ted,london

26-08-2019 16:12 GÜNDEM

Hulusi Akar: Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumakta kararlıyız

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta hem Türkiye'nin hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumakta kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Hulusi Akar: Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumakta kararlıyız

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Erzincan'daki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu. 

Bu kapsamda 3. Ordu Komutanlığını da ziyaret eden Bakan Akar ve TSK'nin komuta kademesi, faaliyetlere ilişkin brifing aldı, birlik komutanlarına talimatlar verdi. 

Son dönemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, terörle mücadelenin artan bir kararlılık ve tempoda devam ettiğini belirtti.

Terörle mücadele kapsamında Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde gösterilen yoğun çabalara dikkati çeken Akar, "Bununla birlikte Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta da hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumakta kararlıyız." diye konuştu.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu