kstb

ted,london

26-11-2019 12:28 EĞİTİM

GAÜSEM’de yabancılara yönelik “Türkçe” öğretimi sertifika dersleri başlıyor

Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜSEM) tarafından birbirinden farklı kişisel gelişim, hobi ve beceri kurslarından ulusal ve uluslararası düzeyde bireysel ve kurumsal sertifikalı programlara kayıtlar devam ediyor.

GAÜSEM’de yabancılara yönelik “Türkçe” öğretimi sertifika dersleri başlıyor
oar iç ddetay

GAÜSEM’den yapılan açıklamada; Türkçe sertifika programının Avrupa Birliği (AB) dil kriterlerine göre A1-A2-B1-B2-C1-C2 seviyelerinin belirlendiği,her seviyede 4 temel dil beceresi (dinleme, okuma, yazma, konuşma) göz önünde bulundurularak derslerin yapılacağı ve programın KKTC’de yaşayan yabancı uyruklu 7’den 70’e herkese açık olan bir program olacağı belirtildi.

GAÜSEM Direktörü Dr. Ayşegül Nacak programla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkçe öğrenim programımız KKTC’de yaşayan yabancı uyruklu herkese yönelik bir dil eğitim programıdır. 6 adet seviyenin bulunduğu (A1-A2-B1-B2-C1-C2) programda her seviye 24 saatten meydana gelmektedir. Dersler tamamıyla Avrupa Birliği (AB) dil kriterlerine göre yapılmaktadır ve bir dilin hangi aşamalarla öğretilmesi gerektiği alanında uzman eğitmenler tarafından anlatılmaktadır” dedi.

 GAÜSEM kursları hakkında detaylı bilginin www.gau.edu.tr-www.gausem.org  web adreslerinden veya 650 20 00 no’lu telefon üzerinden 1224’e ulaşarak alınabileceğinin de belirtildiği açıklamada programlara katılmak isteyenlerin bilgi için gausem@gau.edu.tr e-posta adresine başvurabilecekleri belirtildi.
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu