thy

laü

20-09-2015 09:13 SPOR

GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün “Dayanışma Gecesi” kalabalık birkatılımla gerçekleştirildi

GAÜ – Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün düzenlemiş olduğu “Dayanışma Gecesi” çoksayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gecede, GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’ne emek vermiş, katkı yapmış ve başkanlık yapmış kişiler de unutulmadı. GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Asım Vehbi, davetlilere hitabenbir de konuşmayaptı.

GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün “Dayanışma Gecesi” kalabalık birkatılımla gerçekleştirildi
oar iç ddetay

Vehbi, Çetinkaya gibi efsane olmuşbir kulübün, Ada’nın ilk üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi  GAÜ ile çözüm ortaklığı noktasında birleşerek, bir ilke imza attıklarını dile getirerek, “dilerim ki bu işbirliği  KKTC sporuna, ve bir çok sosyal alanda ki birlikteliklere örnek teşkileder” dedi.

Böylesi çözüm ortaklıklarının, ülke futbolunu ileriye taşıyacağına olan inancını dilegetiren Vehbi, konuşmasına GAÜ – Çetinkaya çözüm ortaklığının 44 günlük icraatlarını anlatarak devam etti.

“45 gün once klübü devraldığımız zaman mali açıdan,idari açıdan ve sportif açıdan sıkıntılar vardı.Futbolculara olan borçlarla birlikte yaklaşık olarak 320 bin TL’lik borçla, görevi devraldık.Bunun dışında aktif üye sayısında ciddi bir düşüş vardı.Çetinkaya’nın geçtiğimiz yılaktif üyesayısı 52 idi. Şuanda bu sayıyı 317’ye çıkardık, önümüzdeki 2 yıl içerisin de busayıyı bin 500’lere çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Alt yapı ve sportif başarılarda da durumun içaçıcı olmadığına işaret eden Vehbi,“2010-2011 yılında 120 ye ulaşan altyapıdaki futbolcu sayımız,geçtiğimiz yıl sadece 15-16 yaş grubuna indirgenmişti.Bu son 45 gün içerisinde 12 yaşaltı 15 yaşaltı 21 yaşaltı gruplar yeniden oluşturuldu.Urcan Vangöl futbol akademisi yeniden kuruldu ve 5 yaştan itibaren çocuklar yeniden Çetinkaya Spor Kulübü’ne kazandırılmaya başlandı” dedi.

GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı AsımVehbi, 45 günlük kısa birsüre içerisinde, çok önemli projelerin de hayata geçirildiğini söyleyerek, ”Camiamıza çok önemli bir projenin hayata geçirildiği müjdesini de vermekten büyük bir heyecan duyuyorum.Çok ciddi mesai harcayarak Metehan Tesisleri’ni GAÜ Çetinkaya’ya kazandırmış bulunmaktayız” dedi.

Metehan SporTesisleri’nin 5 yıllığına GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübüne verildiğini müjdeleyen Vehbi, katkıkoyanlara da teşekküretti.

 

GAÜ-ÇetinkayaTürk Spor Kulübü binasının “EfsaneTürkFutnoluMüzesi’ne” dönüştürülmesi adına birproje hazırladıklarını da sözlerine ekleyen Vehbi, efsane takım GAÜ-Çetinkaya’nın özlenen eski günlerine dönmesi için çalışmaya devam edeceklerinin altınıçizdi.

Konuşmasının sonunda geceye katılan tümdavetlilere, katkı koyduklarından dolayı teşekkür eden Kulüp Başkanı Vehbi, GAÜ-Çetinkaya’nın başarılı bir sezon geçirmesi dileklerinde bulundu.

GAÜ Çetinkaya Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi konuşmasının ardından geceyekatılan Çetinkaya Türk Spor Kulübü eski başkanlarına ve kulübe maddi manevi katkı koyanlara plaket Verdi.

Gecede ayrıca, GAÜ-ÇetinkayaTürk SporKulübü’nün 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla yapılacak olan piyango çekilişinde ödül olarak verilecek araba da segilendi.

Geceye katılan eski başkanlar;Tuğrul Hilmi,Vergi Bedevi,Hasan Macila,Ünal Bektaşi,Erdener Uysal,Hüseyin Özgürgün,Cemal Bulutoğulları,Mustafa Debba,Zeki Ziya,Eren Defteralı,Tözün Tunalı,Ali Kösezade,Mehmet Tatar,Ömer Arhun,Ferhan Hıdıroğlu.

Plaket alan sponsorlar :Serhat Akpınar yerine Türkay Akpınar ,Hasan Hıdıroğlu, Coşkun Özyaşlı, Ali Kösezade,Ömer Arhun,Taşkın Ürel,Ahmet Baştaş , HasanMacila, Mehmet Avcı.

 
Etiketler :
DİĞER SPOR HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu