kstb

ted,london

19-11-2019 17:53 SPOR

Federasyon Başkanı: Hakemler TV'ye çıkmalı

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, hakemlerin verdikleri kararlar hakkında kamuoyuna açıklama yapmasını talep etti.

Federasyon Başkanı: Hakemler TV'ye çıkmalı
oar iç ddetay

Hakemler ile toplum arasında bir iletişim olmadığına değinen Gravina, "Her zaman hakemlerimizi savunuyor ve onların değerini biliyoruz. Ancak, şeffaflık gerekiyor. Hakemler de artık kararları ve performansları nedeniyle bedeller ödemeli." dedi.

Federasyon Başkanı Gravina, "VAR sonrası hakemler hatalı bir karar verdiğinde iyi niyetli mi, yoksa kötü niyetli mi olduğuna dair bir sürü yorum yapılıyor. Kötü düşünceler, daha fazla ilgi çektiği için futbolseverlerin kafaları karışıyor." ifadelerini kullandı.

"ÇIKSIN TELEVİZYONDA ANLATSINLAR"

Hakemlerin maçlardan sonra açıklama yapmasını isteyen Gravina, "Hakemler Birliği Başkanı Nicchi ve Coverciano Teknik Merkezi Şefi Nicola Rizzoli'den, her hafta maçlar bittikten sonra TV'ye çıkmalarını ve tartışmalı kararlar hakkında topluma açıklama yapmalarını talep ediyoruz. Kararların neden, nasıl ve hangi gerekçeyle verildiğini anlatmalarını, doğru ya da yanlış, olgunca ve dürüstçe bunu topluma aktarmalarını talep ediyoruz. Bence bu şekilde aynı hatalar tekrar edilmeyecek ve hakemler ile futbolseverler arasında bir bağ oluşacaktır." diyerek sözlerini noktaladıDİĞER SPOR HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu