thy

ted,london

13-03-2019 15:05 GÜNDEM

EL-SEN’DEN GARGINSU’YA DESTEK, HÜKÜMETE ELEŞTİRİ…

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) ortada “Yasaklı kitap listesi” bulunmamasına rağmen kişilerin sırf evinde kitap bulundurduğu ve bu kitabın yasadışı örgüte ait bir kitap olduğu iddiasıyla tutuklanmasını “saçmalık” olarak niteledi.

EL-SEN’DEN GARGINSU’YA DESTEK, HÜKÜMETE ELEŞTİRİ…
oar iç ddetay

EL-SEN Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Bşkan Kubilay Özkıraç, polisin bu ucu açık davranışının evinde, işyerinde ve yanında kitap bulunduran herkesi potansiyel suçlu konumuna soktuğunu ve toplumsal huzursuzluk yarattığını savundu.

Özellikle İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ile TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında imzalan protokol sonrasında bu tür baskıcı ve demokrasi dışı adımların artmasının tesadüf olmadığını belirten Özkıraç, “toplum olarak protokolün ve aynı protokolün ekinin içeriğinin bilinmemekte, bunun da toplumsal kaygıyı üst düzeye çıkarmakta olduğunu” ifade etti.

Özkıraç, Bakan Baybars’ı, TC ile imzalanan protokolü ve ona bağlı olan ek protokolün içeriğini topluma açıklamaya davet etti.

EL-SEN açıklamasında şu ifadelere de yer verildi:

“EL-SEN olarak polis tarafından tutuklanan ve yargı tarafından hapse yollanan Bengül Gargınsu’ya ifade ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde desteğimizi belirtir, polisin kendisine bağlı olduğunu iddia eden başbakandan toplumsal tepkiyi hafifletmek için sosyal medya üzerinden açıklama yapmak yerine irade ortaya koyup bu rezilliğin önüne geçmesini bekliyoruz.”
Etiketler :
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu