thy

laü

06-12-2018 12:06 GÜNDEM

CİKLOS’TA TRAFİK TEK ŞERİTTEN VERİLİYOR...HAVA VE DENİZ ULAŞIMINDA AKSAMA YOK

Ülkede etkili olan yağışlar ve fırtına, bazı bölgelerde büyük hasara yol açtı. Yağmur, dolu ve fırtına, önceki geceden beri birçok bölgede etkili olurken, hayatı da felç etti. Lefkoşa-Girne anayolunun Ciklos bölgesinde dere yatağında sel sularına kapıldığı düşünülen bir kişinin cesedi bulundu. Girne bölgesinde birçok binayı su bastı, dereler taştı, yollar sular altında kaldı. Özellikle Lapta bölgesinde büyük hasar var.

CİKLOS’TA TRAFİK TEK ŞERİTTEN VERİLİYOR...HAVA VE DENİZ ULAŞIMINDA AKSAMA YOK

CİKLOS’TA TRAFİK TEK ŞERİTTEN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı basın bürosu, Girne-Lefkoşa anayolunun Ciklos mevkiinde, yolda meydana gelen hasar nedeniyle trafiğin tek şeritten verildiğini bildirdi.
Girne’den Lefkoşa’ya gidecek sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri, yoldaki trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.
Başbakanlık Müsteşarı Hasan Alicik başkanlığındaki KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi de çalışmalarını sürdürüyor.
Öte yandan Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, hava ulaşımında herhangi bir aksama olmadığını söyledi. Sofi, “Her türlü tedbiri aldık, şu ana kadar olumsuz bir durum yok” dedi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, bugün Gazimağusa Limanı’na bir geminin giriş yapması bekleniyor. Üç gemi de limandan çıkış yapacak.
Girne Limanı’na bugün herhangi bir gemi gelmeyecek, bir gemi ise yola çıkacak.
Etiketler :
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu