thy

ted,london

15-05-2019 14:29 GÜNDEM

Çeler’den sert açıklama: Bu kadarı da pes!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler sosyal medya üzerinden sert bir açıklama yaparak, kayıtdışı işçilerle ilgili yapılan denetimler sırasında ekiplerin son günlerde “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” şeklinde tepkiler aldığını söyledi.

Çeler’den sert açıklama: Bu kadarı da pes!
oar iç ddetay

Çeler açıklamasında, “görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.” dedi.

Çeler’in açıklaması şu şekilde:

“Bu kadarı da PES!!!
Göreve geldiğimizde denetimleri artıracağımızı ve kayıtdışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.
Özellikle son 3 haftadır ada genelinde cafe ve restoranlarda çalıştırılan kayıtdışı işçilerle ilgili ciddi denetimler gündüz ve gece sürdürülürken. Birkaç gündür gayet yüzsüzce ve terbiyesizce, ekiplerimize “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” diye telkinlerde bulunulmasına sessiz kalacak değilim.
Biz bu denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara, hem kayıtdışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yapıyoruz.
Hem hakkıyla tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren işverenlere karşı hem de bu ortamlarda hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığına karşı görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.”
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu