thy

oray

23-12-2018 14:24 SAĞLIK

Canan Karatay uyardı: Sizi koyun haline getiriyor!

Prof. Dr. Canan Karatay, her türlü hastalığın asıl nedeninin gluten olduğunu söyledi. Karatay gluten vücuttaki yararlı bakterileri öldürdüğü ve bu yüzden çeşitli hastalıklara zemin hazırladığını açıkladı.

Canan Karatay uyardı: Sizi koyun haline getiriyor!
oar iç ddetay

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, glutenin vücudumuzda 20'den fazla hastalığa neden olduğunu ve bu hastalıklara nasıl zemin hazırladığını işte şu sözlerle ifade etti:

"Bunlar; ALS, dikkat dağınıklığı, otizm, diyabet, osteopeni, beyin bulanıklığı, kanser, sık sık hastalanma, süt ürünlerinde entolarans, büyüme geriliği, depresyon, mide bağırsak gazı, kısırlık, migren, sık sık düşük yapma, Alzheimer, sık acıkma, Parkinson, burun tıkanıklığıdır"

Karatay, aynı zamanda ekmek ve un çeşitlerinin de "Modern buğdaydan ve kuru mayayla yapılan ekmek zararlıdır. Modern buğday cüce buğdaydır, hibrittir. Hibrit olduğu için içinde gluten çok fazladır. İşte o gluten her türlü hastalığın sebebidir" gibi durumlara sebep olabileceğini söyledi.

Vücuttaki bakteri seviyesini bozan glutenin özellikle bağırsaklardaki bakterileri olumsuz etkilediğini bu durumunda ishal ve kabızlığı kronikleştiriğine belirtti.

Fabrikalarda üretilen unlarda 2B kanserojen maddenin olduğunu söyleyen Karatay, "Gluten beyinde bağımlılık ve bulanıklık yapıyor,ikincisi fabrikalardan gelen unlarda kimyasallar var. Bunlardan en önemlisi de bromür vücuda girdiği zaman iyottun kullanılmasını engeller ve bütün kanserlerin sebebidir. Bromür kansorejen madde olarak kabul edilmiştir. 2B kanserojendir. Özellikle hormon yapan organlarımızda iyoda çok ihtiyaç vardır, bromür bunu engelliyor. Haşimato hastalığı, tiroitte nodüllerin oluşması, Pankreasın, prostatın,bağırsaklarımızdaki hücrelerin bozuk olması bromüre bağlı iyot eksikliğindendir" sözleri ile ifade etti. 

Glutenin beyne verdiği rahatsızlığı ise "Gluten, beyne gittiği zaman bağımlılık yapıyor ve düşünmeyi, muhakeme yapmayı, sorgulamayı önlüyor sizi 'koyun' haline getiriyor.Koyun nedir? Güdülen bir hayvandır. Düşünmez, sorgulamaz ne dersen onu yapar. O halde ne oluyoruz? Hepimiz koyun olduğumuz zaman uzaktan bir kumandayla her türlü yönlendiriliyoruz. Onun için 'tahıl beyin' diyoruz. Ayrıca buğdaydaki lektin çok önemli. Bağırsakları bozuyor, bağırsakların bozulması beyni de etkiliyor. Depresyon ve aksiyete sebebi. Gluten her türlü tahılda var, unda var onun için ekmek yemeyin diyorum" ifadelerini kullandı. 
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu