thy

oray

09-07-2019 08:05 DÜNYA

Bomba açıklama: Biri Putin’i vurmak istese önünde dururdum

Formula 1'ın eski patronu milyarder işadamı Bernie Ecclestone, İngiliz The Times gazetesine bomba açıklamalar yaptı. Ecclestone, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ilginç bir örnekle savundu.

Bomba açıklama: Biri Putin’i vurmak istese önünde dururdum
oar iç ddetay

88 yaşındaki Ecclestone, “Biri elinde makineli tüfekle Putin’i vurmaya hazırlansa, onun önünde dururdum” ifadesini kullanırken gerekçesini ise şöyle açıkladı:

“Neden? Çünkü o iyi bir adam. Hiçbir zaman halkının yararına olmayacak bir şey yapmadı.”

Rus lider Putin’in Avrupa’yı yönetmesi gerektiğini söyleyen Ecclestone, Moskova Yönetimi’nin Kırım’ı işgalinin Rusya’yı yeniden bir araya getirdiğini savundu.

Ecclestone sözlerine şöyle devam etti:

“Onun Avrupa’yı yönetmesini isterdim. Elimizde kimse yok, yani daha kötü olamazdı. O (Putin) yapacağını söylediği şeyi yapıyor.”

Demokrasi destekçisi olmadığını ifade eden Ecclestone, “Bir diktatöre ihtiyacınız var. Diktatör olarak şunu söylüyorsunuz, ‘yapacağım şey budur’. Demokraside bu sulandırılıyor.”

Ecclestone, geçen Mart ayında eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızı Yulya’nın Salisbury’de Noviçok kimyasalıyla zehirlenmesi olayında Kremlin Yönetimi’nin parmağı olduğunu düşünmediğini de sözlerine ekledi.

İngiliz işadamı, “Onu Putin yapmadı. Böyle şeylerle uğraşmak için çok meşhur biri. Palavracılar bunları uyduruyor.”
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
cmr
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu