kstb

ted,london

14-01-2021 15:39 GÜNDEM

AMBALAJ VE AMBALAJ ATIKLARININ YÖNETİMİNDE YETKİLENDİRİLECEK KURULUŞ ÇALIŞMASINDA SON NOKTAYA GELİNDİĞİ AÇIKLANDI

ATAOĞLU: “GEREKLİ OLAN TEKNİK DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AMBALAJ VE AMBALAJ ATIKLARININ YÖNETİMİNDE YETKİLENDİRİLECEK KURULUŞ ÇALIŞMASINDA SON NOKTAYA GELİNDİĞİ AÇIKLANDI

Turizm ve Çevre Bakanlığı, ambalaj ve ambalaj atıklarının yönetimi için “Yetkilendirilmiş Kuruluş” oluşturulması çalışmasında son noktaya gelindiğini açıkladı.  
Turizm ve Çevre Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakanlık, Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Yönetimi Tüzüğü uyarınca, ambalaj atıklarının toplanması, taşınması, geri dönüşümü ile bu konudaki eğitim faaliyetlerini gerçekleştirecek “Yetkilendirilmiş Kuruluş”un oluşturulması için Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası temsilcilerinin katılımlarıyla bir dizi toplantı gerçekleştirdi.
Açıklamaya göre toplantılar sonucu bu konudaki çalışmalarda son noktaya gelindi. 
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğu, konuyla ilgili açıklamasında, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın çalışmaları büyük bir titizlik ve özveri ile sürdürdüğünü belirtti. 
Ataoğlu, Turizm ve Çevre Bakanlığının, “Yetkilendirilmiş Kuruluş”un bir an önce kurulması ve “Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Yönetimi Tüzüğü"ne uygunluğunun sağlanması için Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na verilen teknik desteğini sürdüreceğini kaydetti. 
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu